Niezwykła Wyprawa

2015-01-09 14:05

Dzieci ze świetlicy rozpoczęły nowy rok 2015 od niezwykłej wyprawy. Pan Maciej Jakowski-wiceprezes Aviva i pan Paweł Pytel-prezes Aviva PTE zaprosili dzieci na wystawę klocków LEGO i do Centrum Nauki Kopernik.

Zwiedziliśmy największą w Polsce wystawę z klocków LEGO prezentowaną na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wystawa łączy zabawę i edukację. Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe jak i współczesne. Takie zaprezentowanie eksponatów nie tylko zachwyciło ale i poszerzyło wiedzę z zakresu chociażby historii, geografii, architektury.

Następnie odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik a w nim m.in. Majsternie, teatr Robotyczny, Strefę Światła i Planetarium. Majsternia -to nowe miejsce, w którym każdy z odwiedzających, niezależnie od wieku, wiedzy i umiejętności, może się przekonać, że „myśli lepiej, niż myśli”. Przy stołach warsztatowych dzieci samodzielnie podejmowały wyzwania inżynieryjne, naukowe, logiczne, mając do dyspozycji przedmioty codziennego użytku – słomki, papier, spinacze, blaszki czy sznurki. Bez dokładnych instrukcji, bez ocen, bez limitów czasowych każdy miał szansę na odkrycie nowego rozwiązania jakiegos zadania. I tak powstawały wieże, dmuchańce, równoważnie, pola magnetyczne itp. Teatr Robotyczny wystawił przedstawienie pt. Ojciec wie najlepiej H.Ch.Andersena w  rolę aktorów wcieliły sie oczywiście roboty. Strefa Światła opowiadała o świetle i otaczającym nas półmroku. Dzieci mogły przenieść się w przestrzeń iluzji optycznych, poznać rozmaite formy promieniowania elektromagnetycznego, same doświadczyć działania i skutków światła i ciemności. Planetarium Niebo Kopernika to kolejne miejsce, które zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie-obejrzeliśmy m.in. film pt.Astronauta

Zwieńczeniem całej wyprawy była wspólna zabawa na Kręgielni, gdzie razem z naszymi darczyńcami wspaniale się bawiliśmy a przy okazji ćwiczyliśmy cierpliwość, determinację, precyzję i koncentrację.

Panu Maciejowi i Panu Pawowi dziekujemy przede wszystkim za pamięć o nas, która trwa już od kilku lat oraz za tak wspaniały świąteczny prezent.

GALERIA: