Olimpiada Sportowa Avivy

2012-06-27 21:13

To był wspaniały dzień. Wszyscy-i dzieciaki i wolontariusze-biegali na czas, skakali w dal, kozłowali piłkę, strzelali do bramki-piłką plażową!, rzucali do celu czy biegali w workach. Nie zabrakło oczywiście i toru przeszkód. Na koniec wszystkich konkurencji sportowych rozegrany został długo wyczekiwany mecz pomiędzy dzieciakami świetlicy a wolontariuszami Avivy. Zwycięzcami okazały się oczywiście dzieciaki, które piłkę mają na co dzień. Jednakże wolontariusze zapowiedzieli rewanż już we wrześniu.
Już drugi rok realizujemy projekt pt.Olimpiada Avivy. Jest to wspólna inicjatywa Fundacji Przyjaciółka i Firmy Ubezpieczeniowej AVIVA, mająca na celu wyrównywanie szans edukacyjnych wychowanków świetlicy oraz zaangażowanie w wolontariat pracowniczy. Jest to kontynuacja międzynarodowych działań firmy Aviva w ramach programu „Street to School”.
Poświęcony czas, wspólna zabawa, dzielenie się swoja wiedzą, umiejętnościami i własny przykład wolontariuszy mogą stać się dla wychowanków inspiracją do działania, do rzetelniejszej nauki, do wyznaczania sobie trudniejszych celów i nie rezygnowania z ich osiągnięcia.
Świetlica nasza jest objęta ponadto ciągłym wsparciem (już drugi rok) w postaci finansowania zajęć z języka angielskiego przez firmę Aviva dla wszystkich naszych podopiecznych.