Spotkanie z Alladynem i wizyta na Stadionie Narodowym

2014-03-20 09:35

18 marca 2014 dyrekcja Teatru Muzycznego ROMA zaprosiła bezpłatnie 44 dzieci i młodzieży ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Radomskiej do Warszawy, do Teatru Muzycznego ROMA na przedstawienie pt. Alladyn Jr. sprawiając tym samym niesamowitą radość naszym podopiecznym.

Alladyn Jr to opowieść o chłopcu z ulicy, który woli zawdzięczać życiowe powodzenie sobie samemu niż magii, zawiera piękne i mądre przesłanie na temat wartości charakteru. Jest także opowieścią o przyjaźni i zaufaniu, o prawdziwej miłości, takiej, która nie liczy się z pozycją społeczną i majątkiem. Głosi przesłanie, że udawaniem, kłamstwem i pazernością niewiele się zyska. Słowa Dżina stają się najlepszą wskazówką do pięknego życia -„Zaufaj sobie. Po prostu bądź taki, jaki naprawdę jesteś”.  To niesamowite widowisko artystyczne oglądane z zapartym tchem na długo pozostanie w pamięci. 

Po spektaklu p.Marek Matysiak zaprosił dzieciaki na scenę za kurtynę opowiadając o historii teatru i ukazując zaplecze jakie potrzebne jest do realizacji takiego przedstawienia.

 

Drugą część dnia spędziliśmy zwiedzając Stadion Narodowy – dzieci miały szansę poczuć się jak kibic siedząc na trybunach, sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu, zwiedzić szatnię, w której np. do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski, przejść trasą, którą piłkarze przybywają na stadion, jak również odwiedzić  strefę VIP, wejść do loży VIP i przekonać się, jaki jest z niej widok.

Podróż tam i z powrotem zagwarantowała naszym podopiecznym firma Polski Bus użyczając i sponsorując piętrowy autokar najwyższej klasy obsługiwany przez wspaniałych i doświadczonych  kierowców.

Cały ten dzień był dla nas niezwykłą przygodą. Wszystkim naszym Dobroczyńcom i Przyjaciołom z całego serca dziękujemy.