"Św. Urszulo do nieba nas prowadź, tam gdzie ogród Pana jest"

2016-05-31 16:28

Słowa tej pieśni wprowadziły nas w podwójną uroczystość, jaka miała miejsce w poniedziałek 30 maja w kaplicy Caritas Diecezji Radomskiej pw Św. Urszuli Ledóchowskiej: poświęcenia drewnianego Krzyża Świętego do naszej Kaplicy, wykonanego przez góralskiego artystę Pana Tadeusza Franasza i drugi dzień obchodów uroczystości odpustowych ku czci Św. Urszuli z ucałowaniem jej relikwii.
Msza Św. w intencji naszej Caritas, pod przewodnictwem księdza Dziekana Mariana Ślusarczyka uświetniła tę uroczystość, w której uczestniczyli Księża Dyrektorzy Caritas Diecezji Radomskiej: Ks. Robert Kowalski i Ks. Damian Drabikowski, Pracownicy, Wolontariusze i my-Dzieci ze Świetlicy. Homilię wygłosił ksiądz Robert, który namawiał, abyśmy tego miejsca -domu Pana Jezusa -jaką jest Kaplica, nie bali się, nie omijali, a wręcz przeciwnie często tu wstępowali, aby podzielić się z Panem Jezusem naszymi smutkami i radościami. Dzieci wraz z Siostrą Małgorzatą przygotowały obsługę liturgiczną Mszy św. Na koniec zaś ucałowanie relikwii świętej Urszuli. Ksiądz Dziekan zostawił nam przesłanie: aby Caritas swoją miłość czerpała z Miłości Krzyża.

A my śpiewając do św. Urszuli: Wołamy do Ciebie, stań przed Bogiem w niebie i w Ojcowskie ręce troski nasze złóż..." mamy nadzieję kiedyś widzieć Jego tron.

galeria: swietlica-caritas.radom.pl/fot/#dsc02938-jpg