Wycieczka do Zwierzyńca, Zamoscia i Lublina

2017-10-10 12:07

Czas  jesienny to w naszej świetlicy czas szalonych wypraw. W tym roku wyjechaliśmy na Roztocze i do Lublina. Zaczęliśmy od Zwierzyńca gdzie zwiedziliśmy Kościółek na wodzie, zabudowania Ordynacji Zamojskiej, przeszliśmy przez Roztoczański Park Narodowy nad Stawy Echo gdzie z daleka zobaczyliśmy koniki polskie a z bliska największą atrakcją były kaczki które niemal biegały za nami- nawet do lasu. Odwiedziliśmy również Muzeum Przyrodnicze Roztoczańskiego Parku Narodowego gdzie niesamowite wrażenie zrobiły na nas wystawy ze zwierzętami.

Kolejnym punktem programy był Zamość z przepięknym Starym Miastem. zwiedziliśmy fortyfikacje miejskie, Rynek Wielki z renesansowymi kamienicami i ratuszem, Katedrę, Bramę Szczebrzeską i PomnikJana Zamojskiego. Podsumowaniem wiedzy była gra terenowa utrwalająca zdobytą wiedzę.

Oczywiście centralnym punktem wycieczki był Lublin. Zwiedziliśmy Stare Miasto a w nim Wzgórze Zamkowe z Zamkiem, Bramę Grodzką, Rynek, Trybunał Koronny, Bramę Krakowską, Bazylikę Ojców Dominikanów i Archikatedrę. byliśmy również w podziemiach Starego Miasta. Na zakończenie uczestniczyliśmy w interaktywnym pokazie robienia tradycyjnego cebularza. Czas wspaniały, pogoda dopisała, zabawa wspaniała tym bardziej że dołaczyły do nas sasze zaprzyjaźnione lublinianki-p.Agnieszka i p.Ania za co dziękujemy. Już czekamy na następną wycieczkę.

Wyjazd sfinansowany ze środkow Zarządu Województwa Mazowieckiego i Caritas Diecezji Radomskiej